.

Firma Profili

.

ALTUNAY ALÜMİNYUM; Alüminyum disk, alüminyum levha, alüminyum ve çelik tencere kapsül tabanlarının imalat pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.

Kapsül Tabanlar; Tencere tabanının yüksek ve eşit ısı iletkenliği sağlaması amacıyla kullanılır. Alüminyum çevresi paslanmaz çelikle kaplanır. Böylece alüminyum yıpranmaya karşı tamamen korunaklı hale gelir.


Tencereler mutfaklarda vazgeçilmez bir üründür. Bu nedenle tencerelerin korozyana uğramaması ve sağlığa zarar vermemesi gerekir. Pişirmede yiyeceklerin besin değerini ve lezzetlerini koruyarak pişirmesi çok önemlidir. Kapsül tabanlı tencereler üst klasman tencerelerdir.


Alüminyum Diskler; Alüminyum, teflon veya emaye kaplama yöntemi kullanılarak, çaydanlık, tava, tencere ve tepsi gibi ürünlerin taban kısmında kullanılır. Bu ürünlerin taban kısmında ısı iletimi ve düşük enerji tüketimi sağlanır. Farklı çaplarda ve talep edilen ölçülerde imalatımız mevcuttur.


Alüminyum Diskler; Pek çok endüstriyel alandaki malzemenin imalatında önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda derin çekme ve sıvama malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Yüksek mukavemetli ve uzun ömürlüdürler. Aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdırlar.Alüminyum levha, hafif ve yüksek korozyon paslanmaya karşı dirençlidir. Pek çok endüstriyel uygulamalarda kullanılır. İstenilen ölçüde kesilmesi kolaydır. Perçin ve plaka sabitlemeleri ile kaynak amaçlı kullanım için uygundur. Genellikle 1 mm -2 mm kalınlığında kesilir ve bu ağırlıkta elle veya daha küçük el aletleriyle kolayca şekillendirilebilir.

Konya alüminyum tencere tabanı, çelik tencere tabanı, alüminyum tencere kapsül taban, çelik tencere kapsül taban, alüminyum disk, alüminyum levha, tencere tabanı için alüminyum daire, alüminyum kapsül taban, alüminyum taban, alüminyum kapsül tabanlık, alüminyum çelik tencere taban, alüminyum çelik çaydanlık tabanı, aluminum circle disc, alüminyum plaka, alüminyum lama, çaydanlık tabanı, tava tabanı, kazan tabanı